Nabídka materiálů

Náš sortiment výrobků obsahuje více než 42 názvů střešních a hydroizolačních materiálů na substrátu ze skleněné tkaniny nebo polyesterové rohože. Polymerní přísady určují následující fyzikální a mechanické vlastnosti AQUAIZOLOVÝCH® bitumenových membrán, kterými jsou:

  • vysoká tepelná odolnost,
  • stabilita a flexibilita při nízkých teplotách,
  • odolnost proti oděru a stlačování,
  • nízká deformace při zatížení, kompatibilita s jinými střešními materiály a betonem.

Teplotní rozsah materiálů modifikovaných SBS ve srovnání s APP je posunut na nižší teploty, má také větší flexibilitu. Nicméně to neznamená, že materiály modifikované APP jsou horší. V našich českých klimatických podmínkách je použití obou tříd materiálů opodstatněné, s jediným rozdílem, že AQUAIZOL®  SBS může být  pokládán i ve velké zimě.

Tyto materiály rovněž  odolávají vysokému zatížení v tahu, nejsou hygroskopické, nemají hnilobu, jsou schopny pružně se přizpůsobit měnící se poloze nosné základny při významných deformacích. Horní břidlicová nebo bazaltová vrstva chrání střechu před UV zářením a mechanickým poškozením, což jí dává příjemný, dokončený vzhled.

Výběr materiálů podle typu výztuže (sklolaminát nebo polyester) je určen především konstrukcí střechy a parametry jejího provozu. Sklolaminátové vyztužené materiály (sklolaminát není ohebný) se obvykle používají na plochých střechách se sklonem nepřesahujícím 4 %.

Na střechách průmyslových budov s klenutými vazníky, přítomností spojů a možností vibrací prostřednictvím jeřábového zatížení je nutné použít materiály vyztužené polyesterem, které umožňují prodloužení až o 30-40 %.

Výroba

Průmyslová zařízení firmy AQUAIZOL® zajišťují nepřetržitý pracovní cyklus a umožňují vyrábět více než 30 tisíc čtverečních metrů vysoce kvalitních bitumen-polymerních membrán na směnu a provádět speciální zakázky se zdokonalenými mechanickými a technickými vlastnostmi.